Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı ev otomasyon sistemleri, evinizdeki muhtelif cihazları ve sistemleri bir araya getiren ve bu aygıtların çalışmasını kontrol eden ve otomatikleştiren sistemlerdir. Örnek vermek gerekirse, akıllı güvenlik kameralarıyla evinizi her an izleyebilir, akıllı termostatlar ile evinizin sıcaklığını ve nem oranını otomatik olarak ayarlayabilir ve akıllı prizlerle evinizdeki cihazlar için enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Bu sistemleri cep telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol edilebilirsiniz.

Akıllı ev otomasyon sistemleri, evinizin güvenliğini artırır. Örneğin, evinizde olmadığınız zamanlarda evinizi takip edebilir ve güvenlik alarmınızı yönetebilirsiniz.

Akıllı ev otomasyon sistemleri, evinizin verimini de arttırır. Bu sistemler sayesinde evinizdeki cihazlar için enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Akıllı ev sistemleri;

  • Evinizdeki cihazların çalışmasını kontrol etmenize,
  • Evinizi takip etmenize,
  • Evinizin verimliliğini ve güvenliğini artırmanıza yardımcı olur.
AKILLI KAPI KİLİDİ

AKILLI KAPI KİLİDİ

Akıllı telefonunuz veya tabletinizle kapıyı kilitlemenizi veya kilidini açmanızı sağlayan Bluetooth teknolojisini kullanma. Akıllı kapı kilidi sizin için ön kapıyı otomatik olarak açar. Ayrıca sadece sizin belirlediğiniz saatlerde çalışan elektronik anahtarları arkadaşlarınıza göndermenizi sağlar. Bir diğer akıllı kapı kilidi, kapının açılması sırasında sıcaklığı sizin için rahat bir sıcaklıkta değiştiren akıllı termostat ile temas ettirilebilir.
GÜVENLİK SİSTEMİ

GÜVENLİK SİSTEMİ

Akıllı ev otomasyonu sistemlerimizle entegre şekilde çalışan kamera ve alarm sistemleriyle tek bir uygulama altında evlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Hırsız alarm sistemi çözümlerimizle daha tehditler oluşmadan caydırıcı senaryoları devreye sokabilirsiniz. Akıllı ev sistemleriyle entegre çalışan alarm ve kamera sistemi çözümleri sayesinde mekanlarınız artık daha fazla güvende.
AKILLI KLİMA

AKILLI KLİMA

Bu sistemler akıllı termostatlar ile aynı şekilde çalışır. Evinizde rahat bir sıcaklık sağlar. Pencere açıkken veya ev boşken otomatik olarak kapatılabilir. Telefonunuzda bulunan uygulama ile her zaman evin o anki sıcaklığını öğrenebilir ve istediğiniz ayarı kolayca değiştirebilirsiniz.

AYDINLATMA YÖNETİMİ

Sistem her lambayı ayrı ayrı kontrol edebilir, lamba arızasını tespit edebilir ve lambanın arızasını tahmin edebilir. Kablosuz bağlantı ile Akıllı Aydınlatma Sistemi, evdeki aydınlatmanın parlaklığını ve kontrol anahtarlarını ayarlamanıza olanak tanır.
ENERJİ YÖNETİMİ

ENERJİ YÖNETİMİ

Enerji yönetim sistemi, ışık, elektronik, klima ve cihazların güç tüketimini izlemenizi ve kontrol etmenizi sağlar, size gerçek zamanlı olarak ayrıntılı bir geçmiş ve raporlar sunar.
CİHAZ KONTROLÜ

CİHAZ KONTROLÜ

Akıllı kontrol sistemi, suyun akışını sağlar ve sistemdeki suyun sıcaklığını ve hızını kontrol eder. Tercih ettiğiniz ayarları kaydetme özelliğine sahiptir. Suyu kısa bir süreliğine durdurmak isterseniz sistemde ayrıca bir “duraklatma” vardır. Veya çamaşır makinenizin zamanını ve yıkama programını ayarlayın.
AKILLI TERMOSTAT

AKILLI TERMOSTAT

Akıllı termostat, bir evin ısıtma sistemini kontrol etmekten sorumludur. Günün saatine ve binadaki insanların varlığına bağlı olarak odadaki sıcaklığın kontrol edilmesini sağlayarak odayı konforlu hale getirir. İnternete bağlanmak, kullanıcının ev boşken akıllı telefondan veya ısıtmayı kapatmadan sıcaklığı kolayca değiştirmesine olanak tanır.
AKILLI BANYO

AKILLI BANYO

Akıllı ev sistemleri ile kullanılan akıllı banyo kontrol sistemi, suyun akışını sağlar ve sistemdeki suyun sıcaklığını ve hızını kontrol eder. Tercih ettiğiniz ayarları kaydetme özelliğine sahiptir. Suyu kısa bir süreliğine durdurmak isterseniz sistemde ayrıca bir “duraklatma” vardır.

GARAJ KAPISI AÇICISI

Artık akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki uygulamayı kullanarak, dünyanın herhangi bir yerinden garaj kapısını kolayca uzaktan yönetebilir, kontrol edebilirsiniz. Ayrıca durumu ve olayları gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilirsiniz.